ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ ОДНОЧАСНОГО ВИКОНАННЯ КОЛЯДКИ «НОВА РАДІСТЬ СТАЛА»

Акція “Нова радість стала” – це одночасне виконання однойменної колядки в містах України та закордоном, що відбудеться у п’ятницю 9 січня 2021 року о 13:00.

Трохи історії

“Нова радість стала” — одна з найвідоміших українських колядок, що поєднала в собі найкращі елементи релігійного і народного колядування. Саме її 3 роки тому ми обрали для всеукраїнської акції одночасного співу у рамках Всеукраїнського фестивалю вертепів “Вертеп-фест”, що проходить у Харкові напередодні Старого нового року.

Вперше вона пройшла у 2017 році в трьох містах — Харків, Львів і Краматорськ. Тоді рівно опівдні на головних площах міст сотні людей заспівали відомі всім слова. В 2018 до них приєдналися ще 3 міста — Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Тернопіль.

В 2019 в акції взяли участь майже 50 міст і селищ нашої країни, а також представники українських діаспор п’яти європейських держав. “Нова радість” пролунала у Лондоні (Велика Британія), Відні (Австрія), Карлсруе (Германія), Амстердамі (Нідерланди), Любліні та Прошовице (Польща). В Харкові її заспівали на площі Свободи всі учасники та глядачі “Вертеп-фесту 2019”.