ЕТНОВЕЧОРНИЦІ

“Етновечорниці” – це фінальний захід “Вертеп-Фесту”, мета якого – зблизити не тільки мешканців різних регіонів України, але і носіїв різних етнічних та культурних традицій між собою через розповіді про традиції, спільні танці та співи.

“Етновечорниці” відбулися в неділю, 12 січня 2020 року з 14:00 до 17:00 – на другий день “Вертеп-фесту 2020” в приміщенні ХНАТОБ ім. М. Лисенка/СхідOpera – на другому поверсі холу. Цього разу відвідати захід змогли всі бажаючі, адже вхід був вільний! 

Ідея “Етновечорниць” виникла під час підготовки до “Вертеп-фесту 2019” та була вже вдало втілена на двох заходах.

Перші в історії Всеукраїнського фестивалю вертепів “Етновечорниці” пройшли 13 січня 2019 року на Арт-заводі “Механіка”. Вони зібрали близько восьмисот гостей. На цьому святі разом з вертепними і колядними колективами спілкувалися та веселилися представники восьми етнічних спільнот Харкова: вірменської, азербайджанської, казахської, таджикської, грузинської, башкирської, німецької та грецької. Свято вийшло дуже теплими та дружнім, як це і має бути у великій родині. Відбулися навіть імпровізовані батли між танцювальними колективами. А потім всі разом виконали стародавній український танець.

“Це новий формат фольклорного свята, – розповідає керівниця заходу “Слобожанські етновечорниці” Ірина Маркевич.- Зазвичай фольклорні свята присвячені традиціям однієї національності. Але Україна, зокрема, Харківщина – дуже багата на різноманітні культурні традиції. І “Вертеп-фест” – унікальна можливість познайомитися і краще пізнати один одного, встановити і посилити зв’язки між людьми з різних регіонів, культурних традицій і поколінь. Ми хотіли підкреслити, що, не дивлячись на те, що ми різні за походженням, ми всі однаково любимо Україну, разом її розбудовуємо та захищаємо”. 

Крім того, 14 вересня 2019 року на подвір’ї Харківського ЛітМузею Етновечорниці відбулися в форматі Етно-Паті, що проходила в рамках форуму-семінару “Дев’ять життів традиції”.

“Етно-паті в ЛітМузеїі” стала яскравою складовою форуму-семінару. На вечірку ми запросили всіх харків’ян та гостей міста.

Подив та зацікавленість присутніх викликала презентація колекції старовинних слобожанських строїв, які доказують існування традиційного вбрання, притаманне саме Слобожанщині. Також на заході відбулися різноманітні майстер-класи по старовинним танцям, іграм, приготуванню національних страв, правильному вдяганню традиційного українського вбрання.  Яскравою крапкою цього дня став виступ етно-рок гурту “Яри”, який об’єднав всіх у запальне танцююче коло.