Вертеп-фест 2019

Зимові свята – час дива, сюрпризів і щасливих зустрічей. Саме тому вже третій рік поспіль у Харкові  напередодні Старого Нового року проходитиме дводенний фестиваль традиційних і сучасних вертепів “Вертеп-фест”. Кожного разу він збирає близько тисячі учасників з усіх куточків України – представників вертепних театрів, колядників, фольклорно-театральних колективів, аматорських об’єднань.

Що буде на Вертеп-Фесті 2019

У 2019 масштабна святкова феєрія пройде вже втретє – 12 і 13 січня.
Фестиваль розпочнеться в суботу 12 лютого об 11:00 з виступів колективів фестивалю “Святовід” на сходинах ХНАТОБ ім. М. Лисенка та неймовірним всеохоплюючим дійством —  парадом вертепів з Харківської області та різноманітних регіонів України легендарною Сумською — центральною вулицею міста, яке проходитиме з 13:30 до 14:30.

 

Після параду, о 14:30 на прощі Свободи також втретє пройде Всеукраїнська акція “Нова радість стала”, під час якої одночасно в 20 містах України, а також ще в трьох країнах колективи колядників заспівають однойменну колядку.

Ми очікуємо, що глядачами фестивалю стануть понад 10 тисяч харків’ян та гостей міста – завдяки великій кількості фестивальних майданчиків та подіям під відкритим небом.

Окрім основних локацій, в обидва дні фестивалю 12 та 13 січня вертепні колективи гратимуть в дитячих лікарнях, військових шпиталях. Плануються виступи в будинках культури та міських місцях відпочинку – на майданчиках поряд з ХНАТОБ ім. М.В.Лисенкапам’ятником Т.Г. Шевченка, двох центральних площах міста та центральному парку відпочинку ім. Горького. Крім того, відбудуться виступи в торговельно-розважальних центрах, де актори зможуть і трохи собі “наколядувати”.

Програма Вертеп-Фесту 2019 

В минулому 2018 році яскраві костюми та світосяйна вертепна зірка мерехтіли в різних кінцях Харкова не тільки просто неба, а й під землею. Учасники Вертеп-фесту “колядували” на станціях та у вагонах метро, допомагаючи мешканцям міста перейнятися духом різдвяних традицій. Ми сподіваємося, що у нас вийде це й на Вертеп-фесті 2019.

А по закінченні заходу вперше за історію Фестивалю відбудеться загальна зустріч учасників Вертепу 2019 під назвою “Етновечорниці”, на якій вони зможуть обмінятися досвідом, практикою проведення майстерок з традиційних зимових, різдвяних свят представниками всіх областей України та різних етнічних спільнот харків’ян.

Реєстрація колективі

Чому ми робимо фестиваль Вертеп-Фест
 
Для нас дуже важливо показати і підкреслити, що Харків невід’ємна частина України – взаємопов’язана, взаємнопроникна. Насправді, це і є мета, бо саме співдружність, саме підтримка один одного мешканців різних регіонів України, представників різних етнічних груп України, створюють ту ментальну зброю, яка зможе захистити всіх нас, нашу країну, від ворожої навали. 
Бо саме ми всі – учасники, гості, організатори фестивалю, всі учасники акції “Нова радість стала”, всі, хто в цей час оберігає нашу країну, всі, хто працює задля перемоги – ми всі і є те світло, що темряву здолає!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *