Вертеп-фест 2019

Зимові свята – час дива, сюрпризів і щасливих зустрічей. Саме тому вже третій рік поспіль у Харкові  напередодні Старого Нового року проходитиме дводенний фестиваль традиційних і сучасних вертепів “Вертеп-фест”. Кожного разу він збирає близько півтисячі учасників з усіх куточків України – представників вертепних театрів, колядників, фольклорно-театральних колективів, аматорських об’єднань.

У 2019 масштабна святкова феєрія пройде вже втретє – 12 і 13 січня.
Фестиваль розпочнеться в суботу 12 лютого неймовірним всеохоплюючим дійством —  парадом вертепів з харківської області та різноманітних регіонів України центральними вулицями міста.

Після параду також в третій раз пройде Всеукраїнська акція “Нова радість стала”, під час якої одночасно по всій країні колективи колядників заспівають однойменну колядку.

Ми очікуємо, що глядачами фестивалю стануть понад 10 тисяч харків’ян та гостей міста – завдяки великій кількості фестивальних майданчиків та подіям під відкритим небом.

Окрім основних локацій, в обидва дні фестивалю 12 та 13 січня вертепні колективи гратимуть в дитячих лікарнях, військових шпиталях. Плануються виступи в будинках культури та міських місцях відпочинку – на майданчиках поряд з ХНАТОБ ім. М.В.Лисенка, пам’ятником Т.Г. Шевченка, двох центральних площах міста та центральному парку відпочинку. Крім того, відбудуться виступи в торговельно-розважальних центрах, де актори зможуть і трохи собі “наколядувати”.

В минулому 2018 році яскраві костюми та світосяйна вертепна зірка мерехтіли в різних кінцях Харкова не тільки просто неба, а й під землею. Учасники Вертеп-фесту “колядували” на станціях та у вагонах метро, допомагаючи мешканцям міста перейнятися духом різдвяних традицій. Ми сподіваємося, що у нас вийде це й на Вертеп-фесті 2019.

А по закінченню заходу вперше за історію Фестивалю відбудеться загальна зустріч учасників Вертепу 2019 під назвою “Етновечорниці”, на якій вони зможуть обмінятися досвідом, практикою проведення майстерок з традиційних зимових, різдвяних свят представниками всіх областей України та різних етнічних спільнот харків’ян.

Вертеп завжди цікаво і яскраво реагує на актуальні соціальні проблеми. У традиційному народному вертепі, крім героїв Віфлеємської легенди і народних міфічних персонажів (Коза, Смерть, Чорт, Ангели) діють Солдати, Шинкарі, «Мандрівні дяки». А в останні роки в вертепах оселилися, наприклад, «Беркути», «Хабарники» і добре знаний персонаж — «Чірт» з «Бімбою». Їм протистоять сміливі студенти, військові та волонтери. Театр повертає собі важливу соціальну роль.

Програма Вертеп-Фесту 2019

Реєстрація колективів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *