Вертеп-фест 2019

Історія Вертеп-Фесту

Зимові свята – час дива, сюрпризів і щасливих зустрічей. Саме тому вже третій рік поспіль у Харкові  напередодні Старого Нового року проходив дводенний фестиваль традиційних і сучасних вертепів “Вертеп-фест”. Кожного разу він збирає близько тисячі учасників з усіх куточків України – представників вертепних театрів, колядників, фольклорно-театральних колективів, аматорських об’єднань.

Що було на Вертеп-Фесті 2019

У 2019 масштабна святкова феєрія пройшла вже втретє – 12 і 13 січня.
Фестиваль розпочався в суботу 12 лютого об 11:00 з виступів колективів фестивалю “Святовід” на сходинах ХНАТОБ ім. М. Лисенка та неймовірним всеохоплюючим дійством —  парадом вертепів з Харківської області та різноманітних регіонів України легендарною Сумською — центральною вулицею міста, яке проходило з 13:30 до 14:30.

 

Після параду, о 14:30 на прощі Свободи також втретє пройшла Всеукраїнська акція “Нова радість стала”, під час якої одночасно в 20 містах України, а також ще в трьох країнах колективи колядників заспівали однойменну колядку.

Глядачами фестивалю сталы понад 10 тисяч харків’ян та гостей міста – завдяки великій кількості фестивальних майданчиків та подіям під відкритим небом.

Окрім основних локацій, в обидва дні фестивалю 12 та 13 січня вертепні колективи грали в дитячих лікарнях, військових шпиталях. Також відбулися виступи в будинках культури та міських місцях відпочинку – на майданчиках поряд з ХНАТОБ ім. М.В.Лисенкапам’ятником Т.Г. Шевченка, двох центральних площах міста та центральному парку відпочинку ім. Горького. Крім того, вертепували в торговельно-розважальних центрах, де актори мали змогу й трохи собі “наколядувати”.

А по закінченні заходу вперше за історію Фестивалю відбулася загальна зустріч учасників Вертепу 2019 під назвою “Етновечорниці”, на якій вони обмінялимя досвідом, практикою проведення майстерок з традиційних зимових, різдвяних свят представниками всіх областей України та різних етнічних спільнот харків’ян.

Чому ми робимо фестиваль Вертеп-Фест
 
Для нас дуже важливо показати і підкреслити, що Харків невід’ємна частина України – взаємопов’язана, взаємнопроникна. Насправді, це і є мета, бо саме співдружність, саме підтримка один одного мешканців різних регіонів України, представників різних етнічних груп України, створюють ту ментальну зброю, яка зможе захистити всіх нас, нашу країну, від ворожої навали. 
Бо саме ми всі – учасники, гості, організатори фестивалю, всі учасники акції “Нова радість стала”, всі, хто в цей час оберігає нашу країну, всі, хто працює задля перемоги – ми всі і є те світло, що темряву здолає!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.