Історія Фестивалю

Історія фестивалю "Вертеп-фест"

Вертеп-Фест  був започаткований у 2017 році, коли за ініціативою харківських пластунів Благодійний фонд “Харків з тобою” вперше організував проведення Всеукраїнського фестивалю вертепів напередодні Старого Нового року в Харкові. На протязі ось вже двох років дводенне дійство традиційних і сучасних вертепів Вертеп-фест збирає близько 700 учасників з усіх куточків України – представників вертепних театрів, колядників, фольклорно-театральних колективів, аматорських об’єднань. Вже традиційно організатори фестивалю хочуть показати різноманітність звичаїв різних регіонів України, вертепних костюмів, тощо. Вони вітають будь-який формат вистав та чекають на вертепи традиційні й сучасні, дитячі й дорослі, музичні і драматичні. Також  запрошуються до участі колективи, які не грають власне вертепи, але мають хорову програму колядок.

Організатори відразу вирішили, що свято має торкнутися кожного і що особливо воно потрібно у військовому шпиталі та дитячих лікарнях. Вони поставили собі за мету максимально охопити все місто і тому виступи проходили в популярних місцях відпочинку, Південному вокзалі та торгово-розважальних центрах, багато з яких знаходяться не в центрі міста, а в спальних районах — там, де у вихідні буває багато харків’ян.

Вертеп-Фест 2017 зібрав 20 колективів та 645 учасників з усіх куточків України – представників вертепних театрів, колядників, фольклорно-театральних колективів, аматорських об’єднань та тисячі глядачів, що поринули в цю святкову феєрію на різноманітних локаціях Харкова. В акції “Нова радість стала” першого року прийняли участь 3 міста України, мешканці яких одночасно заспівали однойменну колядку.

 

Фестиваль не стоїть на місці, і в 2018 році яскраві костюми та світосяйна вертепна зірка мерехтіли в різних кінцях міста не тільки просто неба, а й під землею. Учасники Вертеп-Фесту колядували на станціях та у вагонах метро, допомагаючи мешканцям міста перейнятися духом різдвяних традицій. Кількість колективів-учасників Фестивалю зросла до 23 та 680 чоловік, а до акції “Нова радість стала” приєдналося вже 5 міст.

“В географії” попередніх Вертеп-фестів — майже вся Україна — 20 областей від Карпат до Донбасу. Як показав досвід минулих Вертеп-Фестів, учасники з інших регіонів України, де традиція народного різдвяного театру зберігається до сьогодні, також знайшли щирий відгук у вдячної публіки.

“Такий фестиваль – чудова нагода для учасників зустрітися зі своїми однодумцями, побачити українців із усіх куточків країни, обмінятися досвідом, –  впевнена координаторка фестивалю, директорка БФ “Харків з тобою” Олена Рофе-Бекетова. – А для глядачів Вертеп-Фест є відмінним приводом гарно провести час з усією родиною, запросити у гості друзів та рідних з інших міст, аби здивувати їх. Чи просто приїхати до Харкова, щоб познайомитися з ним в чарівній атмосфері різдвяних свят та набратися незабутніх вражень ”.

Більше про історію Вертеп-фесту можна прочитати в інтерв’ю з засновниками фестивалю в матеріалі наших інформпартнеров Read.me

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *