Історія Фестивалю

Історія фестивалю "Вертеп-фест"

Вертеп-Фест  був започаткований у 2017 році, коли за ініціативою харківських пластунів Благодійний фонд “Харків з тобою” вперше організував проведення Всеукраїнського фестивалю вертепів напередодні Старого Нового року в Харкові. На протязі ось вже трьох років дводенне дійство традиційних і сучасних вертепів Вертеп-фест збирає близько 700 учасників з усіх куточків України – представників вертепних театрів, колядників, фольклорно-театральних колективів, аматорських об’єднань. Вже традиційно організатори фестивалю хочуть показати різноманітність звичаїв різних регіонів України, вертепних костюмів, тощо. Вони вітають будь-який формат вистав та чекають на вертепи традиційні й сучасні, дитячі й дорослі, музичні і драматичні. Також  запрошуються до участі колективи, які не грають власне вертепи, але мають хорову програму колядок.

Організатори відразу вирішили, що свято має торкнутися кожного і що особливо воно потрібно у військовому шпиталі та дитячих лікарнях. Вони поставили собі за мету максимально охопити все місто і тому виступи проходили в популярних місцях відпочинку, Південному вокзалі та торгово-розважальних центрах, багато з яких знаходяться не в центрі міста, а в спальних районах — там, де у вихідні буває багато харків’ян.

Вертеп-Фест 2017 зібрав 20 колективів та 645 учасників з усіх куточків України – представників вертепних театрів, колядників, фольклорно-театральних колективів, аматорських об’єднань та тисячі глядачів, що поринули в цю святкову феєрію на різноманітних локаціях Харкова. В акції “Нова радість стала” першого року прийняли участь 3 міста України, мешканці яких одночасно заспівали однойменну колядку.

 

Фестиваль не стоїть на місці, і в 2018 році яскраві костюми та світосяйна вертепна зірка мерехтіли в різних кінцях міста не тільки просто неба, а й під землею. Учасники Вертеп-Фесту колядували на станціях та у вагонах метро, допомагаючи мешканцям міста перейнятися духом різдвяних традицій. Кількість колективів-учасників Фестивалю зросла до 23 та 680 чоловік, а до акції “Нова радість стала” приєдналося вже 5 міст.

“В географії” попередніх Вертеп-фестів — майже вся Україна — 20 областей від Карпат до Донбасу. Як показав досвід минулих Вертеп-Фестів, учасники з інших регіонів України, де традиція народного різдвяного театру зберігається до сьогодні, також знайшли щирий відгук у вдячної публіки.

“Такий фестиваль – чудова нагода для учасників зустрітися зі своїми однодумцями, побачити українців із усіх куточків країни, обмінятися досвідом, –  впевнена координаторка фестивалю, директорка БФ “Харків з тобою” Олена Рофе-Бекетова. – А для глядачів Вертеп-Фест є відмінним приводом гарно провести час з усією родиною, запросити у гості друзів та рідних з інших міст, аби здивувати їх. Чи просто приїхати до Харкова, щоб познайомитися з ним в чарівній атмосфері різдвяних свят та набратися незабутніх вражень ”.

ІІІ Всеукраїнський фестиваль вертепів “Вертеп-фест 2019”, що проходив у Харкові 12 і 13 січня, зібрав більше 1000 учасників з близько 100 аматорських та професійних творчих колективів, включаючи учасників обласного календарного фестивалю “Святовид”. 

Ключовими подіями Фестивалю стали Вертепна хода, від площі Конституції головною вулицею міста до площі Свободи та перші в історії Фестивалю “Етновечорниці”.  Також на площі Свободи відбулася акція одночасного виконання колядки «Нова радість стала». Після відкриття фестивалю колективи роз’їхалися по більш ніж 40 локаціях по всьому Харкову. На другий день відбулися виступи  дитячих вертепних гуртів на центральній сцені парку ім. Горького.

Більше про історію Вертеп-фесту можна прочитати в інтерв’ю з засновниками фестивалю в матеріалі наших інформпартнерів Read.me

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.