Всеукраїнська акція одночасного виконання колядки «Нова радість стала»

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ ОДНОЧАСНОГО ВИКОНАННЯ КОЛЯДКИ «НОВА РАДІСТЬ СТАЛА»

Акція “Нова радість стала” – це одночасне виконання однойменної колядки в містах України та навіть закордоном, яке відбулось  у неділю 12 січня 2020 року о 12:15. Участь в цьогорічній акції взяло 56 міст України, Польщі, Естонії та Нідерландів.

Рік йде за роком, сторіччя за сторіччям, а ця звістка завжди очікувана і завжди несе із собою справжнє свято – свято Різдва Христова.

Запрошуємо всіх приєднатися до акції, аби лунала ця чарівна колядка над Україною і захищала всіх, як своєрідний купол добра і надії, що вкриває нашу країну.

Як взяти участь в акції

  • Кожен охочий може стати організатором всеукраїнської акції в своєму місті. Для цього треба заповнити форму реєстрації.
  • Можна приєднатися до неї, прийшовши до обраної локації в одному з тих міст, що до неї вже долучилися.
  • Якщо за якихось обставин це неможливо, то де б ви не були у неділю 12 січня о 12.15 маєте заспівати “Нова радість стала”, зробити під час співу селфі-відео, а потім розмістити його на своїй сторінці у Фейсбуці та/або Інстаграмі з хештегами #НоваРадість та #ВертепФест2019.

Організаторка акції “Нова радість стала”, Ірина Голубєва: holubieva@gmail.com, +380997276958

Трохи історії

“Нова радість стала” — одна з найвідоміших українських колядок, що поєднала в собі найкращі елементи релігійного і народного колядування. Саме її 3 роки тому ми обрали для всеукраїнської акції одночасного співу у рамках Всеукраїнського фестивалю вертепів “Вертеп-фест”, що проходить у Харкові напередодні Старого нового року.

Вперше вона пройшла у 2017 році в трьох містах — Харків, Львів і Краматорськ. Тоді рівно опівдні на головних площах міст сотні людей заспівали відомі всім слова. В 2018 до них приєдналися ще 3 міста — Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Тернопіль.

В 2019 в акції взяли участь майже 50 міст і селищ нашої країни, а також представники українських діаспор п’яти європейських держав. “Нова радість” пролунала у Лондоні (Велика Британія), Відні (Австрія), Карлсруе (Германія), Амстердамі (Нідерланди), Любліні та Прошовице (Польща). В Харкові її заспівали на площі Свободи 12 січня всі учасники та глядачі “Вертеп-фесту 2019”.