До цьогорічного Вертеп-Фесту приєднався «Вертеп аматорів» з Лисичанська, що на Луганщині

Колектив приїжджає на Фестиваль вже вдруге. Близько п’яти років ентузіасти-любителі знайомлять своїх земляків із традиційним Слобожанським різдвяним Вертепом, дозволяючи їм доторкнутись до автентики справжніх народних свят та різдвяних розваг. Вік “Вертепу аматорів” зовсім не випадковий, адже його організатором став переселенець з Луганська Олексій Горенко. Колись у нього була мрія поїхати на зимові свята куди-небудь на Західну Україну, щоб побачити на власні очі українські традиції святкування. Після початку війни і переїзду до Лисинчанську Олексій вирішив, що якщо мрія про поїздку не може поки здійснитися, то створити атмосферу справжнього Різдва йому цілком по силам. Знайшов однодумців, з якими кинув клич в соцмережах та організував аматорський вертеп. І ось вже п’ятий рік в Лисинчанську звучать в зимові свята колядки і щедрівки.

“Хотілося зануритися в це дійство, адже в Луганську не було нічого подібного, – розповідає Олексій. – Ніхто не ходив вулицями з колядками і щедрівками, хіба що на сімейних святах або театральних підмостках можна було щось почути і побачити. Ми приїжджали на Вертеп-фест в 2017 році і отримали масу позитивних емоцій від участі. Це таке масштабне дійство! Деякі з учасників команди їхали з побоюванням, що будуть неправильно зрозумілі в Харкові, коли почнуть співати просто на вулиці, рядженими. Але ми отримали такий теплий прийом, що всі страхи дуже швидко розвіялися”.

Побачити виставу, яку привезуть нам гості з Лисичанська та перейнятися духом різдвяних традицій ви зможете просто неба на ІІІ Всеукраїнському фестивалі вертепів ВЕРТЕП-ФЕСТ 2019.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.